BİZDEN HABERLER

Kamuoyuna Duyuru

Son zamanlarda gazetelerde öne çıkan ve ülkemizde daha önce hiç kullanılmamış ve bilinmiyormuş, Türkiye’de İlk gibi gösterilen kanama durdurucu ürünlerle ilgili yapılan haberleri şaşkınlıkla takip etmekteyiz.

Bilinmesini isteriz ki yaklaşık 40 farklı tipte ve çok çeşitli uygulama alanına sahip kanama durdurucu ürünler dünyada ve ülkemizde çok uzun senelerdir kullanılmaktadır.

Basın kuruluşlarımızdan, tamamen reklam amacıyla ve saygın üniversite ve kurumlarımızın ismi kullanılarak yapılan bu tür haberleri yayınlamadan önce daha araştırıcı olmalarını ve kamuoyunu yanıltıcı haberler yapmamalarını beklemekteyiz.

Bu alanda ve bahsi geçen haberdeki benzer ürün gruplarıyla ülkemizin ilk ve tek yerli üreticisi olan firmamız, mevcut ürün gruplarıyla dışa bağımlılığımızı %80 e kadar azaltarak oldukça ciddi bir milli geliri ülkemize kazandırmanın haklı gururunu yaşadığı şu günlerde, özellikle yurt içindeki müşterilerimizden gelen istek üzerine bu duyuruyu açıklama gereksinimi duymuştur.

Kamuoyunun bilgisine saygılarımızla sunarız.

Altaylar Medikal Yönetim Kurulu

uluslararası avrupa kalite ödülü

Liderler tarafından liderlere verilen ödül olarak bilinen IAE, geçtiğimiz 25 yıl içinde 100'ü aşkın ülkede ödüle lâyık bulunan şirketlerin değerlerini artırdığı ve konumlarını güçlendirdiği Uluslararası BID Kalite Ödülü ve "Quality Mix Plan"e odaklanan Business Initiative Directions (BID) tarafından verilmektedir.

Uluslararası bir kuruluş olan BID, IAE ödülünü, sektörlerinde kaliteye verdikleri önemle liderlik eden şirket ve kurumları takdir ve teşvik etmek amacıyla her yıl vermektedir. IAE Ödülü adayları, IAE Mevzuatı ve QC100 Toplam Kalite Yönetim Modeli kriterlerine dayanarak değerlendirilmektedir.

2013 Yılında Altaylar Medikal, Altın kategorisinde İntercontinental Kongre merkezinde düzenlenen törenle ödülünü aldı.

Altaylar Medikal olarak TÜM EKİP arkadaşlarımıza göstermiş oldukları hassasiyet için teşekkür ederiz.

Altaylar Medikal, sektöründe ilkleri gerçekleştirmeye devam ediyor.

2012 yılında üretime geçen Kanama Durdurucu Ürün grupları ile Türkiyede ilk ve tek üretici olma ünvanını korumaya devam etmekteyiz.

Polipropilen Mesh üretim proseslerinin tamamını kendi bünyesinde gerçekleştiren ilk ve tek üretici olma ünvanını korumaya devam etmekteyiz.

Sizler için Araştırma ve Geliştirme faaliyetlerimize tüm gücümüzle devam ediyoruz.!

YAKINDA

EMİLEBİLİR VE DUAL MESHLER

Bio-Medikal amaçlı, Sentez ve Polimer teknolojileri kapsamında yapılan AR&GE çalışmalarımız ilk meyvesini verdi.

Altaylar Medikal ARGE ve inovasyon faliyetlerinde Ülkemizin dışa bağımlı olduğu ürün gruplarının üretimini gerçekleştirmeyi kendine ilke edinmiştir.

Bunun yanı sıra özellikle genel cerrahide kullanılan fıtık bariyerlerine Dünyada ilk olacak bir ürün grubu ekleme çalışmalarına devam etmektedir.

Bu faliyetlerde alanında uzman doktoralı araştırmacıların kontrolünde TÜBİTAK gibi uzman kuruluşlarka işbirliği içerisindedir.

Ürettiği teknolojik ürünler ve üretim prosesleri yeni uygulamalar olduğundan, alanında yeni bir ARGE kültürü oluşturan firmamız, çok yakında taşınacağı modern tesisleri ve ARGE altyapısıyla bu alanda Ülkemizde tecrübeli ARGE personeli yetiştirecektir.

İleriki yıllarda ARGE yatırımlarıyla Dünyada söz sahibi olma yolunda emin adımlarla ilerlemeyi planlamaktadır.

Üretim proseslerinde çevreye zararsız hammadelerin kullanılmasının getirdiği avantajın yanı sıra, özellikle ısı gerektiren proseslerde geliştirdiği kolay soğumayan ısıtıcı sistemler vasıtasıyla enerji tasarrufu sağlamaktadır.

ÖNE ÇIKANLAR

16 – 19 Kasım 2015

Altaylar Medikal olarak Medica-2015 fuarındayız. Ziyaretiniz bizi onurlandırır.

Hol 16 / C41

02 Ağustos 2012

AR & GE ekibimizin üzerinde çalıştığı projeler uluslar arası dergilerde yayınlanmıştır.

Ekibimizi kutlarız.

2011-2012 İhracat

Üretimini yaptığı ürünlerin %75 ini 40 farklı ülkeye devamlı ihraç eden Altaylar Medikal, İKMİB tarafından açıklanan 2011 yılı ihracat sıralamasında İlaç ve Eczacılık kategorisinde 89. Sırada yer aldı.