NEDEN BİZ

İnsanlar hayatlarını size emanet ederken, doğru tercihi yaptığınızdan emin misiniz?

We welcome you to join our customer family.

YAPTIKLARIMIZ

ARAŞTIRMA GELİŞTİRME

SAĞLIĞINIZ İÇİN FAYDALI DOKUNUŞLAR...

Türkiye’de üretilmeyen Cerrahi Betyin Pedi, Cerrahi Fıtık Yaması üretimi ile ilkleri Türk Sağlık sektörünün hizmetine sunan ve bu ürün gruplarıyla dışa bağımlılığımızı % 80 oranında bitirip mevcut fiyatlarda 10 katlık bir düşüş sağlayarak Ülkemize ciddi bir milli getiri sağlayan firmamız, son 3 yıllık ARGE ve inovasyon faliyetlerinde benzer politikayı kendine hedef edinmiştir. Firmanın alanında tecrübeli yönetim ve ARGE ekibinin tespitleri doğrultusunda Kanama durdurucu ürün gruplarının ülkemizde yüksek fiyatlarla ithal edilip satıldığı tespit edilip, bu ürün gruplarının ülkemizde ilk kez üretimi için çalışmalara başlamıştır.

Kanama durdurucu ürün grupları dünyada yalnızca birkaç firma tarafından üretilebildiğinden dünya pazarında bile tekelleşme olduğu görülmüştür. Bu doğrultuda Altaylar Medikal Türkiye’de ilk olarak selüloz tabanlı kanama durdurucu ürün gruplarının üretimini başarmıştır. ARGE faliyetlerinde kendi içinde alanında uzman bir ekip oluşturmanın getirdiği inovasyon yeteneğini Hacettepe ve TÜBİTAK gibi ülkemizin saygın ve modern kuruluşlarının ihtiyaç doğrultusunda alt yapılarını ve hizmetlerini kullanarak bu ürün gruplarını ülkemize kazandırmıştır. Özellikle yurtdışından gelen olumlu geri dönüşlerle piyasa sunulan selüloz tabanlı kanama durdurucuların mevcut ve bilenen ürünlere göre daha üstün ve kaliteli olduğunun belirtilmesinin haklı gururunu kısa sürede yaşamıştır.

Bu kısa sürede Türkiye piyasasında yeni bir ürün grubu olmasına rağmen yer edinmiş ve 40’a yakın ülkeye ihracata başlamıştır. Bu ürün gruplarında elde ettiği başarıyı bir üst seviyeye çıkramayı planlayan şirketimiz Dünyada sadece 2 firmanın üretebildiği yüksek teknoloji gerektiren jelatin temelli beyin cerrahisinde kullanılan kanama durdurucu ürün setinin üretiminin alt yapısını uzun ARGE deneyimleri sonrası elde etmeyi başarmış ve daha sonra üretime geçmiştir.

Özellikle bu ürün grubu yüksek fiyatları nedeniyle kullanılması gerekli cerrahi müdahalelerde ülkemizde kullanılamayıp hastanın yaşam kalitesini düşürücü rol oynamaktadır. Mevcut ürünlerin kalitesini ve etkisini birkaç seviye yukarı çıkarma politikalarını bu üründe de uygulamış ve yine uluslar arası camiadan oldukça önemli ve güzel geri dönüşler almıştır. Bu ürünü Türkiye’de üreterek önemli bir prestiji Ülkemize kazandıran Altaylar Medikal önümüzdeki yıllarda da dışa bağımlılığımızı azaltacak, devam eden ve alt yapısı tamamlanan projeleriyle Türkiye’de ilkleri yapmayı kendine ilke edinmiştir.

ÜRÜN KALİTENİZİ ALTAYLAR MEDİKAL İLE ARTIRIN...

Absorbe olmayan fıtık bariyeri ve beyin pediyle yurtiçi ihtiyacının büyük bir kısmını karşılayan Altaylar Medikal Ltd. Şti. 40 ülkeye olan ve hızla artan ihracatıyla KOBİ niteliğinde olmasına rağmen biyomalzeme sektöründe tanınmış ve güvenilir bir yer edinmiştir. Firmanın üç boyutlu kitosan ve kollajen temelli kanama durdurucu ürünleriyle ilgili laboratuvar çalışmaları tamamlanmış olup endüstriyel üretim için planlama aşamasındadır.